Informacje o produkcie
Kategoria: Varia

Automobilklub Polski: 1909 - 2009 Monografia

Automobilklub Polski: 1909 - 2009 Monografia
Producent: Książka
  • Autor: Bogumił Mierkowski (pod red.)
  • Rok wydania: 2009
  • ISBN: nie posiada
  • Ilość stron: 424
99.00
109.00zł99.00zł
Wybierz rozmiar i
Opis produktu

Autor: Bogumił Mierkowski (pod red.)
Wydawca: Automobilklub Polski
Rok wydania: 2009
Cena okładkowa: brak
ISBN: nie posiada
Ilość stron: 424
Nakład: nie podano
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 335 (wysokość), 241 (szerokość), 35 (grubość)
Papier: kredowy
Kolor: tak


Opis: Monografia Automobilklubu Polski, obchodzącego w 2009 roku swoje 100‐ lecie to kompleksowe opracowanie, pozwalające na głębszą refleksję nad drogą, jaką przechodził nasz kraj, a szczególnie jego motoryzacja oraz jeden z pierwszych w kraju klub i poszczególne dziedziny wielostronnej jego działalności.
Powołany 14 listopada 2005 roku zespół redakcyjny odbył szereg spotkań podczas których ustalano zasadnicze ramy tego opracowania, ustalano podział na grupy tematyczne, korygowano przedstawiane teksty dotyczące różnych dziedzin działalności klubu. Niełatwo też było wybrać odpowiednich autorów poszczególnych rozdziałów, ścierały się poglądy dotyczące tekstów, układu i objętości dzieła, jak też jego ostatecznego wyglądu. Romuald Chałas, Prezes Automobilklubu Polski tak pisze we wstępie do Monografii:

„ … Różne były dzieje Automobilklubu Polski – nie brakowało wzlotów, ale były też upadki. Zmieniały się nazwy, statuty, prezesi. Stworzony jeszcze przed odzyskaniem niepodległości – w „Kongresówce” – przetrwał zawieruchy wojenne, ustrojowe i polityczne. Pozbawiony statusu i godła, a nawet znaczenia, dzięki swoim członkom i pasjonatom, nigdy nie stracił swojej tożsamości. Nie tylko przetrwał, ale rozrósł się! Był jedną z pierwszych na ziemiach Polski (po Automobilklubie Krakowskim) organizacją, która skupiała ludzi zainteresowanych motoryzacją, automobilizmem, która rozpoczęła bardzo szeroką działalność na rzecz upowszechniana zasad ruchu drogowego, kultury motoryzacyjnej i sportów motorowych. Dla wszystkich działaczy Automobilklubu Polski, tych dawnych, ale i dzisiejszych oraz dla historii automobilizmu w Polsce ważnym jest też wydanie tej monograficznej książki. Grupa autorów przez lata zbierała materiały, aby na jej stronach utrwalić fakty z dziejów Klubu – nie wszystkie oczywiście, ale przynajmniej te ważniejsze. Pamięć ludzka jest ulotna, stąd nasza radość, że udało się ocalić od zapomnienia wiele wydarzeń z życia Klubu. Jeśli ktoś poczuje się pominięty, przepraszam w imieniu swoim i autorów. …”

Monografia Automobilklubu Polski, bogato ilustrowana (ok. 1000 zdjęć) wydana została w dużym formacie albumowym. Zawarte zostały w niej dzieje klubu i polskiej motoryzacji od 1909 roku. Indeks nazwisk liczy ponad 2800 pozycji, osób znanych i cenionych w kręgach motoryzacji. Autorzy starali się dotrzeć do najważniejszych wydarzeń opisujących dzieje i działalność Automobilklubu Polski oraz wpływających na rozwój sportu, turystyki i wszystkich dziedzin związanych z motoryzacją.

TUTAJ można pobrać fragmenty monografii (6,94 MB)

Opis produktu za stroną automobilklubpolski.pl
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest niewystarczający dla Ciebie, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć jak tylko będzie to możliwe.

Imię:


E-mail:

Pytanie:

Poleć produkt znajomemu

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:

Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami

Podpis:

Treść:

Opinie użytkowników
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
fax:

pixel