Informacje o produkcie
Kategoria:

Going to the match

Going to the match
Producent: Książka
  • Autor: Przemysław Niciejewski
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 978-83-9460101-0
  • Liczba stron: 220
27.45
54.90zł27.45zł
Wybierz rozmiar i
Zobacz komplet
Opis produktu


Opis: W drodze na mecz / Going to the match to album z fotografiami wykonanymi na wiejskich boiskach, zapomnianych stadionach, a także olbrzymich piłkarskich arenach. Przemysław Nieciejewski ukazuje świat pełen emocji, oddania, przygnębienia i frustracji. Autor od wielu lat z aparatem w dłoni rejestruje fenomen kibicowania. Większość wykonanych przez niego zdjęć powstała w Polsce, Niemczech oraz Anglii, gdzie w ostatnich latach odwiedził setki stadionów ale nie widział większości bramek. Skoncentrowany był na trybunach, aby uwiecznić emocje widzów.
Album Nieciejewskiego to portret osób odmierzających czas przy pomocy terminarza spotkań piłkarskich. Osób powtarzających utrwalone rytuały. Sama droga na stadion staje się ceremoniałem równie istotnym jak mecz. Ta sama ścieżka, ten sam pub czy sprzedawca programów meczowych. To swoista mapa tych wszystkich istotnych dla kibica punktów, które dopełniają wyjście na mecz. Niciejewski wkrada się w ten świat z aparatem i zatrzymuje w kadrze emocje towarzyszące tej pięknej grze.
Album zawiera ponad 120 kolorowych fotografii. Całość uzupełnia 20 cytatów, które trafnie opisują stan umysłu kibica. Tytuł albumu nawiązuje do obrazu L.S. Lowry'ego, na którym przedstawił kibiców Bolton Wanderers w drodze na mecz Kłusaków. Obraz ten stanowił dla Niciejewskiego inspirację do fotografowania fanów piłkarskich, ale również do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie o sens kibicowania.

Autor: Przemysław Niciejewski
Wydawca: Magnus
Rok wydania: 2016
Cena okładkowa: 54,90 zł.
ISBN: 978-83-9460101-0
Liczba stron: 220
Oprawa: twarda
Wymiary (mm): 275 (wysokość), 205 (szerokość)
Papier: kredowy
Kolor: tak
Opisywane kluby:
Opisywane dyscypliny: piłka nożna
Statystyki, tabele: nie

Kibicowanie jako uniwersalny język

Kibicowanie jako uniwersalny język
Cena: 39.90 , 35.90

Legia Warszawa w europejskich pucharach

Legia Warszawa w europejskich pucharach
Cena: 100.00 , 39.90
Poleć produkt znajomemu

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:

Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami

Podpis:

Treść:

Opinie użytkowników
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
fax:

pixel